Krzysztof Filla   Galeria Fotografii

"Najniebezpieczniejszy światopogląd mają ludzie,
 którzy nigdy nie przyglądali się światu." Alexander V.Humboldt

STRONA GŁÓWNA
AZJA AMERYKA EUROPA POLSKA PRZYRODA RÓŻNE TEKSTY O MNIE KONTAKT MÓJ PROJEKTENGLISH PTAKI

Galeria Zdjęć

Luty 2008
Ptaki to ciekawe istoty ale żeby dobrze je sfotografować potrzeba wiele zaparcia i cierpliwości. Postanowiłem podnieść sobie poprzeczkę w fotografii i spróbować je uwiecznić za pomocą aparatu. Nie interesuje mnie fotografia ptaków w niewoli z wiadomych powodów ale tylko tych, które są poza obrębem ludzkiego zniewolenia. Osobiście uważam, że nie ma innej grupy entuzjastów dzikiej przyrody, która zrzeszałaby tylu fanów co obserwatorów awifauny. Jestem pewien, że czasami każdy z nas zatrzyma się na chwilę, żeby spojrzeć z podziwem na ich kolorowe upierzenie, urzekający śpiew czy wyróżniający się lot. Przypatrywanie się im może dostarczyć wiele radości i spokoju. Są w naszym życiu i legendach, są naszymi powietrznymi i naziemnymi sąsiadami dlatego musimy je szanować dając im przestrzeń w której mogą dobrze funkcjonować.
Obecnie znamy ok. 10 000 gatunków ptaków na całym globie. Przez ostatnie parę tysięcy lat, ludzka aktywność zlikwidowała na zawsze prawie 2000 gatunków ptaków a wiele z nich wisi na granicy wymarcia. Jest to naszą moralną odpowiedzialnością, żeby zatrzymać tę bezsensowną i ohydną destrukcję ptasiej rodziny jak i całego naturalnego środowiska.Webmaster of
www.filla.pl
Filla Krzysztof

Kopiowanie, publikowanie i jakiekolwiek wykorzystywanie fotografii i treści bez zgody autora jest przestępstwem. Dlatego zabrania się wykorzystywania zawartości tej witryny bez zgody autora.
© Copyright od 2004.