Krzysztof Filla   Galeria Fotografii

"Najniebezpieczniejszy światopogląd mają ludzie,
 którzy nigdy nie przyglądali się światu." Alexander V.Humboldt

STRONA GŁÓWNA
AZJA AMERYKA EUROPA POLSKA PRZYRODA RÓŻNE TEKSTY O MNIE KONTAKT MÓJ PROJEKTENGLISH BELGIA

Galeria Zdjęć


Bruksela jest stolicą Belgii i sercem Unii Europejskiej. W parlamencie unijnym podejmowane są decyzje i rozporządzenia dotyczące przyszłości jej obywateli. Stolica kraju jest kolejnym niepodważalnym przykładem tygla narodowościowego składającego się z ludzi z całego świata w którym turyści, biznesmeni i ogromne rzesze migrantów nadają rytm miastu.
Poza stolicą, Belgia jest podzielna na dwie główne części - Flandria, która używa języka holenderskiego z różnorodnością dialektów oraz Walonia, która używa francuskiego jako języka ojczystego. Na granicy z Niemcami, jest również niewielka część, która komunikuje się w j. niemieckim. Z historycznego punktu widzenia Flamandczycy (mieszkańcy Belgii północnej) przyjęli język niderlandzki zwany Holenderskim pospolicie nazywanym, flamandzkim. Jednak kulturowo bardzo się różnią od swoich północnych sąsiadów. Spuścizna katolickiej przeszłości pozostawiła po sobie wiele spektakularnych kościołów i opactw, których mnisi przez wieki dostarczali nadzieję i ukojenie swojemu ludowi. Jednak obecnie opactwa trapistów są kojarzone z popularnymi, klasycznymi belgijskimi piwami. Niektórzy powiadają, Belgia oferuje 300 gatunków tego chmielowego trunku co jest bardzo imponujące mając na uwadze niewielki rozmiar tego państwa.
Inną cechą wyróżniającą Belgijską kulturę to zamiłowanie do sztuki, gdzie muzyka czy malarstwo przejawiają się w codziennym życiu. Poczynając od graffiti upiększające prawie każde miasto po ukryte w muzeach i kościołach dzieła mistrzów takich jak Rubens.

MATERIAŁ ŚWIATŁOCZUŁY: Cyfrowy - APS-C 24 Mpx.
Webmaster of
www.filla.pl
Filla Krzysztof

Kopiowanie, publikowanie i jakiekolwiek wykorzystywanie fotografii i treści bez zgody autora jest przestępstwem. Dlatego zabrania się wykorzystywania zawartości tej witryny bez zgody autora.
© Copyright od 2004.