Krzysztof Filla   Galeria Fotografii  

"Najniebezpieczniejszy światopogląd mają ludzie,
 którzy nigdy nie przyglądali się światu." Alexander V.Humboldt

AZJA AMERYKA EUROPA POLSKA PRZYRODA RÓŻNE RELACJE O MNIE KONTAKT MÓJ   PROJEKT STRONA GŁÓWNA

FACEBOOK
fanpage:


ENGLISH TAJLANDIA

Galeria Zdjęć 2019/20

Tajlandia większości kojarzy się z wakacyjnym rajem tropikalnym, turkusowymi wodami nadmorskich kurortów, otoczonych zielonymi gajami palm kokosowych. Obrazki takie działają jak magnes na większość stęsknionych urlopowiczów, szukających idealnych plaż, gdzie można się rozciągnąć w cieniu palmy, pozując z napojem do następnego zdjęcia, które jeszcze tego samego dnia znajdzie się w mediach społecznościowych. W sąsiedztwie ekskluzywnych hoteli znajdują się też skomasowane getta turystyczne okupowane często przez zachodnich turystów, gdzie muzyka i alkohol płyną do samego rana. Co roku powstają nowe ośrodki turystyczne, które wraz z innymi gałęziami gospodarki eliminują naturalne, kurczące się siedliska zwierząt i roślin. Mój wyjazd do Tajlandii nie miał nic wspólnego z wyżej opisaną masową turystyką. Moim celem było poznanie naturalnego środowiska, głównie lasów równikowych półwyspu Indochińskiego, w ramach realizowanego projektu. Ku mojemu zaskoczeniu, w ciągu 3 miesięcy podróży po Tajlandii nie udało mi się dotrzeć do miejsc, które z założenia miały spełniać wyznaczone kryteria. Parki Narodowe spełniają rolę centrów rozrywki dla lokalnej ludności, przypominające miejscami swoisty 'disneyland' z wyznaczonymi miejscami na niedzielnego grilla oraz drogą prowadzącą do większego lub mniejszego wodospadu. Organizowane wycieczki biur turystycznych w głąb tamtejszych lasów, które są zamknięte dla niezależnych podróżników, wiążą się z wydatkiem od kilkuset do paru tysięcy dolarów za kilkudniowe eskapady.
W poszukiwaniu miejsc natury, przemieszczałem się w sferze kultury tajskiej od miejsc kultu religijnego po stare historyczne monumenty, pozostałości po minionych imperiach. Przyglądałem się codziennemu życiu Tajów, mieszając się w tłumie tubylców na lokalnych targowiskach, poznając ich życzliwe i przyjazne usposobienie. Była to moja pierwsza wizyta w tym kraju, która pozostawiła za sobą bardzo pozytywne wspomnienia i chęć powrotu pomimo trudności w realizowaniu mojego projektu i odkrywaniu świata natury.

TYP WYPRAWY: Jeden etap z 9 miesięcznej podróży po Azji P.W. w ramach MOJEGO PROJEKTU.
CZAS TRWANIA: 84 dni.
MATERIAŁ ŚWIATŁOCZUŁY: Cyfrowy - FF 26 Mpx i APS-C 24 Mpx.Webmaster of
www.filla.pl
Filla Krzysztof

Kopiowanie, publikowanie i jakiekolwiek wykorzystywanie fotografii bez zgody autora jest przestępstwem. Dlatego zabrania się wykorzystywania zawartości tej witryny bez zgody autora © Copyright of 2004