Krzysztof Filla   Galeria Fotografii

"Najniebezpieczniejszy światopogląd mają ludzie,
 którzy nigdy nie przyglądali się światu." Alexander V.Humboldt

STRONA GŁÓWNA
AZJA AMERYKA EUROPA POLSKA PRZYRODA RÓŻNE TEKSTY O MNIE KONTAKT MÓJ PROJEKTENGLISH GWATEMALA

Galeria Zdjęć 2019

Moim zdaniem Gwatemala to najbardziej zróżnicowany kraj w Ameryce Centralnej pod względem etnicznym, lingwistycznym czy odkryć archeologicznych zamierzchłych cywilizacji. Zdumiewa ilość i gęstość wulkanów, które są częścią atlantyckiego pierścienia ognia. Rdzenni mieszkańcy Gwatemali od pradziejów oddawali im cześć i hołd w swoich wierzeniach i rytuałach. Mój krótki pobyt, był zaledwie liźnięciem tej mieszanki różnorodności, którą chciałem podzielić z obserwacją i fotografią bioróżnorodności. Niestety miejsca świata natury, które odwiedziłem, były mocno zdegradowane przez człowieka. Dało się zauważyć charakterystyczny 'syndrom pustego lasu' - określenia używanego przez naukowców, a część jednego z obszarów chronionych przerobiono na plantację olejowca gwinejskiego do produkcji oleju palmowego, którego zapotrzebowanie na świecie nieustannie rośnie. Guatemala leży w strefie tropikalnej i porównując dziką przyrodę z sąsiednimi krajami w tym regione jak Kostaryka czy Panama to dwa zupełnie odmienne światy.
Symbolem Gwatemali jest ptak Kwazal herbowy po hiszpańsku zwany 'el quetzal'. Znajduje się na godle państwowym, a walutą narodową jest Quetzal gwatemalski. Obecnie Gwatemala nie jest najlepszym miejscem na spotkanie tego pięknego, owianego mitami ptaka. Występuje on od południowego Meksyku do Panamy a spotkanie i sfotografowanie go było jednym z moich celów w Ameryce Centralnej.

TYP WYPRAWY: Pierwszy 6-cio miesięczny etap mojego projektu w Ameryce Centralnej.
OKRES: 29/12/2018 - 01/02/2019
CZAS TRWANIA: 33 dni.
MATERIAŁ ŚWIATŁOCZUŁY: Cyfrowy - FF 26 Mpx i APS-C 24 Mpx.Webmaster of
www.filla.pl
Filla Krzysztof

Kopiowanie, publikowanie i jakiekolwiek wykorzystywanie fotografii i treści bez zgody autora jest przestępstwem. Dlatego zabrania się wykorzystywania zawartości tej witryny bez zgody autora.
© Copyright od 2004.