MALEZJA 2020
Las mglisty w Cameron Highlands.
    ^   ^^^
Las mglisty w regonie Cameron Highlands jest spektakularny. Rolnictwo wkroczyło w ten rejon już dawno temu ale w ciągu ostatniej dekady od mojej wizyty w tym regionie, bum na budownictwo mieszkaniowe nabiera szybkości zmieniając to miejsce.
    ^   ^^^
Las mglisty w Cameron Highlands.
    ^   ^^^
    ^   ^^^
Korzenie drzew zwykle rosną w dół lub na boki. Jednak czasem zdarza się, że rosną w górę tworząc różne formy.
    ^   ^^^
Prawdopodobnie ten korzeń owinął się dookoła pnia, formując ten okrągły pierścień. W międzyczasie pień już dawno temu zgnił.
    ^   ^^^
    ^   ^^^
    ^   ^^^
Agama ogrodowa (Calotes versicolor). Jaszczurka w różnych stanach emocjonalnych zmienia intensywność swojego ubarwienia oraz wysuwa swoje podgardle.
    ^   ^^^
Sroczek zmienny (Copsychus saularis).
    ^   ^^^
    ^   ^^^
Dzieciol zóltoszyi (Picus vittatus). Samiec i samica.
    ^   ^^^
Wydrzyca gładkowłosa (Lutrogale perspicillata). To gatunek wydry o szerokim zakresie występowania od Azji Południowo Wschodniej po Pakistan.
    ^   ^^^
    ^   ^^^
(Trachypithecus selangorensis) Gatunek ten jest podgatunkiem małp z gatunku lutangów. Występuje tylko na zachodnim wybrzeżu półwyspu Malajskiego.
    ^   ^^^
(Trachypithecus selangorensis) jest roślinożercą - foliofagiem, którego dieta składa się 91% z liści a na pozostałe procenty składają się owoce, nasiona i kwiaty.
    ^   ^^^
    ^   ^^^
Makak jawajski (Macaca fascicularis). To popularny rodzaj makaka występujący w Azji Południowo Wschodniej. Ich grupy mogą liczyć od 5 do 60 osobników. Młode rodzą się z czarnym futrem, które stopniowo zmienia kolor na brązowo-beżowy.
    ^   ^^^
Makak jawajski (Macaca fascicularis) zwany też makakiem krabożernym.
    ^   ^^^
Makak jawajski (Macaca fascicularis) zwany też makakiem krabożernym. Ich główna dieta nie składa się z krabów jak mogła by sugerować nazwa. Są wszystkożerne i 60-90 % ich diety to rośliny a pozostała reszta to insekty, ślimaki lub kraby.
    ^   ^^^
    ^   ^^^