Krzysztof Filla   Galeria Fotografii

"Najniebezpieczniejszy światopogląd mają ludzie,
 którzy nigdy nie przyglądali się światu." Alexander V.Humboldt

AZJA AMERYKA EUROPA POLSKA PRZYRODA RÓŻNE RELACJE O MNIE KONTAKT MÓJ   PROJEKT STRONA GŁÓWNA

FACEBOOK
fanpage:


NATURA


Lipiec 2017

Przez ostatnie lata moim centralnym celem podróży stały się lasy tropikalne z ich wyjątkową bioróżnorodnością. Znikają one w zastraszającym tempie pod naporem globalizacji. Lasy deszczowe zajmują obecnie mniej niż 5% stałego lądu (kiedyś 10%) a naukowcy szacują, że żyje tam do 70% wszystkich gatunków lądowych fauny i flory. Niszcząc je praktycznie unicestwiamy większość żywych organizmów i tym samym delikatny system podtrzymujący życie na naszej planecie. Podnoszenie świadomości o świecie natury powinno być priorytetem sytemu edukacji, że tak nie jest świadczy o tym nasze podejście do świata natury i wypowiedzi ekspertów. Dlatego chciałbym dorzucić mój mały kamyczek w ratowaniu tych bezecnych i fascynujących miejsc poprzez podnoszenie świadomości i zaprezentowanie garści zdjęć oraz informacji. Zdjęcia natury przewijają się w tej galerii w różnych miejscach ale chciałem zebrać razem te części, które gromadzą zdjęcia przyrodnicze, szczególnie dla tych którzy mają upodobanie dla tego rodzaju fotografii.
Na poparcie powyższych słów chciałbym zacytować dwa fragmenty z ostatnio przeczytanej książki "The creation" napisanej przez autorytet w świecie nauki pana Edwarda O. Wilsona:
  "Edukacja w biologii jest ważna nie tylko dla dobra ludzkości ale także dla przetrwania reszty życia na lądzie i pod wodą. Każdy ekolog z jakim rozmawiałem na ten temat zgadza się, że ogólna obojętność społeczeństwa do świata natury leży w porażce podstawowego wprowadzenia do biologii. "
  "Czym więcej poznajemy ziemską biosferę tym bardziej złożoną i niesamowitą wydaje się być. Wiedza na ten temat jest jak magiczna studnia: Czym więcej z niej czerpiesz tym więcej jest w niej do zaczerpnięcia. Ziemia, a szczególnie cienka jak brzytwa warstwa życia która ją otacza, jest naszym domem, naszym źródłem, naszym fizycznym i co więcej naszym duchowym oparciem."

KOSTARYKA 2017 NIKARAGUA 2017 MALEZJA 2014 INDONESIA 2012 MALEZJA 2010 PTAKI DRZEWA MAKRO


Webmaster of
www.filla.pl
Filla Krzysztof

Kopiowanie, publikowanie i jakiekolwiek wykorzystywanie fotografii bez zgody autora jest przestępstwem. Dlatego zabrania się wykorzystywania zawartości tej witryny bez zgody autora ©2004-2019