Krzysztof Filla   Galeria Fotografii  

"Najniebezpieczniejszy światopogląd mają ludzie,
 którzy nigdy nie przyglądali się światu." Alexander V.Humboldt

AZJA AMERYKA EUROPA POLSKA PRZYRODA RÓŻNE RELACJE O MNIE KONTAKT MÓJ   PROJEKT STRONA GŁÓWNA

FACEBOOK
fanpage:


ENGLISH SINGAPUR

Galeria Zdjęć 2010


Dzięki swemu położeniu oraz historii mającej wpływ na obecny Singapur, bez wątpliwości można powiedzieć, że jest to tzw. Azjatycki Tygrys. Jest to mała wyspa (50 km długości i 27 km szerokości) na południowym krańcu półwyspu Malezyjskiego, która wyraźnie odstaje od reszty krajów Azji Południowo Wschodniej. Jest mieszanką nowoczesnych technologii, drapaczy chmur, kolonijnych budynków i niezliczonych centrów handlowych. Podobnie jak w innych rozwiniętych państwach, konsumpcjonizm jest częścią codziennego życia dla tych, którzy na stałe zamieszkują Singapur. Jego obywatele to ludzie różnych nacji i religii, głównie Chińczycy, Malajowie i Hindusi. Chociaż jest to etniczny tygiel, wywodzący się z różnych narodowości, jego obywatele wydają się być ludźmi prawa i porządku. W przeciwieństwie do innych azjatyckich krajów, singapurczycy utrzymują swój mały stan w prawie idealnym porządku, np. sprzedaż i żucie gumy jest zabronione przez prawo.
Co wywarło na mnie duże wrażenie, mając na uwadze przyrodę, że na tak małej wyspie i mocno zaludnionej stworzyli kilka parków narodowych i rezerwatów przyrody, które rzeczywiście tworzą ostoję dla dzikiego życia.

TYP WYPRAWY: Tranzyt.
DOJAZD: Samolot.
OKRES: 25/03/2010 - 30/03/2010.
CZAS TRWANIA: 5 dni.
ŚREDNI KOSZT UTRZYMANIA: 15 € na dobę.
MATERIAŁ ŚWIATŁOCZUŁY: Cyfrowy - FF 12 Mpx oraz APS-C 10 Mpx.Webmaster of
www.filla.pl
Filla Krzysztof

Kopiowanie, publikowanie i jakiekolwiek wykorzystywanie fotografii bez zgody autora jest przestępstwem. Dlatego zabrania się wykorzystywania zawartości tej witryny bez zgody autora © Copyright of 2004