Krzysztof Filla   Galeria Fotografii  

"Najniebezpieczniejszy światopogląd mają ludzie,
 którzy nigdy nie przyglądali się światu." Alexander V.Humboldt

AZJA AMERYKA EUROPA POLSKA PRZYRODA RÓŻNE RELACJE O MNIE KONTAKT MÓJ   PROJEKT STRONA GŁÓWNA

FACEBOOK
fanpage:


ENGLISH IRLANDIA

Galeria Zdjęć 2003-2013

Irlandia to kraina wiecznie zielonych pastwisk, pochmurnych, deszczowych dni i nieustanie lejącego się Guinnessa. Jest to historyczny kraj Celtów, druidów gdzie legendy, mity i wierzenia odciskają swoje piętno. Po 800 latach wyzysku przez anglików Irlandczycy odzyskali niepodległość w roku 1921. Długie lata oporu przeciwko ciemiężcy, zbudowało jedność i silną narodową tożsamość w potomkach Celtów. Postać, która kojarzy się z tą tzw. "szmaragdową wyspą" to bez wątpienia Św. Patryk, biskup, który rozpropagował katolicyzm na terenie całego kraju. Nie bez powodu Patryk lub Padruig to jedne z najbardziej popularnych imion wśród Irlandczyków. Do dziś Irlandia to kraj głównie katolicki poza Irlandią północna, a św. Patryk stał się patronem Irlandii.
Podzieliłem fotografie w myśl zasady, że zdjęcia przyrodnicze przedstawiają krajobrazy pozbawione elementów antropogenicznych, czyli krajobrazu niezmodyfikowanego przez człowieka. Myślę, że w dzisiejszych czasach nie jest to takie proste, gdzie agrokultura i technologia jest częścią krajobrazu, a obszarów czysto przyrodniczych jest coraz mniej. Fotografie zostały zrobione głównie w Hrabstwie Kerry, Cork i Clare (południowo zachodnia Irlandia).

MATERIAŁ ŚWIATŁOCZUŁY: NEGATYW: Kodak VR Plus 200; Fuji superia 200; Konika 200;
SLAJD: Kodak Elite 100; fuji sensia 100; 200; fuji velvia 100;
MATRYCE CYFROWE: FF 12 Mpx i APS-C 10 Mpx
Webmaster of
www.filla.pl
Filla Krzysztof

Kopiowanie, publikowanie i jakiekolwiek wykorzystywanie fotografii bez zgody autora jest przestępstwem. Dlatego zabrania się wykorzystywania zawartości tej witryny bez zgody autora © Copyright of 2004